Tüm yayınlarımız DRM-siz ve ücretsizdir.


Dijital Kültür, Dijital Eşitsizlikler ve Yaşlanma

Dijital Kültür, Dijital Eşitsizlikler ve Yaşlanma - Kapak

⇣ PDF  

Önsöz'den

Türkiye’de dijital eşitsizlik, iletişim teknolojileri ve yeni medya ekosisteminde kuşaklar ve yaşlanma konularını odağa alan “Dijital Kültür, Dijital Eşitsizlikler ve Yaşlanma” adlı bu çalışma, bu konudaki ilk özgün eserdir. Bu kitabın okuyucular için nitelikli bir başvuru kaynağı olacağını düşünüyoruz.

Dr. Yeliz Dede Özdemir ve Mehmet Figan tarafından derlenen bu kitapta, alana dair özgün makale ve metinlerin çevirileri yer almaktadır. Bu derleme, 2018 Güz döneminde, Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mutlu Binark ve Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Arun’un “Yeni Medya Çalışmaları” adlı lisansüstü dersleri kapsamında öğrencileriyle birlikte yürüttükleri uzun erimli araştırmalarının, kolektif bir çaba ve iş birliğinin sonucudur. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Netlab ve Dr. Şafak Dikmen’de bu çalışmanın mikro sitesini yaparak destek ver- miştir: https://netlab.media/dijital-kulturde-yaslanma/. Görüldüğü üzere, bu çalışma, birçok kurumu, kişiyi kesen bir işbirliğinin sonucudur.

Faruk Çayır 25 Nisan 2020

ISBN: 978-605-80007-2-8
Haziran 2020, 343 Sayfa
Editörler: Mehmet Fiğan, Yeliz Dede Özdemir
Çeviri Editörleri: Ertan Ağaoğlu, M. Burak Özdemir
Kapak tasarımı: Naz Önen
Yazıların hakları yazarlara aittir.
Tüm içerik Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License / Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası altındadır.